İçeriğe geç

Adıyaman Çanakkale Arası Kaç KM

Adıyaman Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Çanakkale arası kaç km? Adıyaman Çanakkale arası kaç saat? Adıyaman Çanakkale yol tarifi? Adıyaman Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Çanakkale Arası Kaç KM

Adıyaman Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1425 km’dir. Adıyaman Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1061 km’dir.

Adıyaman Çanakkale Arası Kaç KM

Adıyaman Çanakkale Arası Kaç Saat

Adıyaman Çanakkale arası kaç saat; Adıyaman Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1425 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1061 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1425 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.