İçeriğe geç

Adıyaman Bursa Arası Kaç KM

Adıyaman Bursa arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Bursa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Bursa arası kaç km? Adıyaman Bursa arası kaç saat? Adıyaman Bursa yol tarifi? Adıyaman Bursa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Bursa İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Bursa Arası Kaç KM

Adıyaman Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 km’dir. Adıyaman Bursa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 842 km’dir.

Adıyaman Bursa Arası Kaç KM

Adıyaman Bursa Arası Kaç Saat

Adıyaman Bursa arası kaç saat; Adıyaman Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Bursa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Bursa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 842 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Bursa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Bursa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Bursa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.