İçeriğe geç

Adıyaman Burdur Arası Kaç KM

Adıyaman Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Burdur arası kaç km? Adıyaman Burdur arası kaç saat? Adıyaman Burdur yol tarifi? Adıyaman Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Burdur Arası Kaç KM

Adıyaman Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 km’dir. Adıyaman Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 704 km’dir.

Adıyaman Burdur Arası Kaç KM

Adıyaman Burdur Arası Kaç Saat

Adıyaman Burdur arası kaç saat; Adıyaman Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 704 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 00 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.