İçeriğe geç

Adıyaman Bitlis Arası Kaç KM

Adıyaman Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Bitlis arası kaç km? Adıyaman Bitlis arası kaç saat? Adıyaman Bitlis yol tarifi? Adıyaman Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Bitlis Arası Kaç KM

Adıyaman Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 km’dir. Adıyaman Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 344 km’dir.

Adıyaman Bitlis Arası Kaç KM

Adıyaman Bitlis Arası Kaç Saat

Adıyaman Bitlis arası kaç saat; Adıyaman Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 344 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.