İçeriğe geç

Adıyaman Bingöl Arası Kaç KM

Adıyaman Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Bingöl arası kaç km? Adıyaman Bingöl arası kaç saat? Adıyaman Bingöl yol tarifi? Adıyaman Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Bingöl Arası Kaç KM

Adıyaman Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 km’dir. Adıyaman Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 231 km’dir.

Adıyaman Bingöl Arası Kaç KM

Adıyaman Bingöl Arası Kaç Saat

Adıyaman Bingöl arası kaç saat; Adıyaman Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 231 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.