İçeriğe geç

Adıyaman Bayburt Arası Kaç KM

Adıyaman Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Bayburt arası kaç km? Adıyaman Bayburt arası kaç saat? Adıyaman Bayburt yol tarifi? Adıyaman Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Bayburt Arası Kaç KM

Adıyaman Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 544 km’dir. Adıyaman Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 326 km’dir.

Adıyaman Bayburt Arası Kaç KM

Adıyaman Bayburt Arası Kaç Saat

Adıyaman Bayburt arası kaç saat; Adıyaman Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 544 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 326 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.