İçeriğe geç

Adıyaman Batman Arası Kaç KM

Adıyaman Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Batman arası kaç km? Adıyaman Batman arası kaç saat? Adıyaman Batman yol tarifi? Adıyaman Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Batman Arası Kaç KM

Adıyaman Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 301 km’dir. Adıyaman Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 252 km’dir.

Adıyaman Batman Arası Kaç KM

Adıyaman Batman Arası Kaç Saat

Adıyaman Batman arası kaç saat; Adıyaman Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 301 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 252 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 301 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.