İçeriğe geç

Adıyaman Artvin Arası Kaç KM

Adıyaman Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Artvin arası kaç km? Adıyaman Artvin arası kaç saat? Adıyaman Artvin yol tarifi? Adıyaman Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Artvin Arası Kaç KM

Adıyaman Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 723 km’dir. Adıyaman Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 488 km’dir.

Adıyaman Artvin Arası Kaç KM

Adıyaman Artvin Arası Kaç Saat

Adıyaman Artvin arası kaç saat; Adıyaman Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 723 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 488 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 00 dakika

Otobüs ile;

9 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 723 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.