İçeriğe geç

Adıyaman Ardahan Arası Kaç KM

Adıyaman Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Ardahan arası kaç km? Adıyaman Ardahan arası kaç saat? Adıyaman Ardahan yol tarifi? Adıyaman Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Ardahan Arası Kaç KM

Adıyaman Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 km’dir. Adıyaman Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 533 km’dir.

Adıyaman Ardahan Arası Kaç KM

Adıyaman Ardahan Arası Kaç Saat

Adıyaman Ardahan arası kaç saat; Adıyaman Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 533 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.