İçeriğe geç

Adıyaman Antalya Arası Kaç KM

Adıyaman Antalya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Antalya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Antalya arası kaç km? Adıyaman Antalya arası kaç saat? Adıyaman Antalya yol tarifi? Adıyaman Antalya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Antalya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Antalya Arası Kaç KM

Adıyaman Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 km’dir. Adıyaman Antalya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 677 km’dir.

Adıyaman Antalya Arası Kaç KM

Adıyaman Antalya Arası Kaç Saat

Adıyaman Antalya arası kaç saat; Adıyaman Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Antalya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Antalya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 677 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Antalya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Antalya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Antalya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.