İçeriğe geç

Ankara Adıyaman Arası Kaç KM

Ankara Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Adıyaman arası kaç km? Ankara Adıyaman arası kaç saat? Ankara Adıyaman yol tarifi? Ankara Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Adıyaman Arası Kaç KM

Ankara Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 km’dir. Ankara Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 529 km’dir.

Ankara Adıyaman Arası Kaç KM

Ankara Adıyaman Arası Kaç Saat

Ankara Adıyaman arası kaç saat; Ankara Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 529 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Ankara Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.