İçeriğe geç

Adıyaman Amasya Arası Kaç KM

Adıyaman Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Amasya arası kaç km? Adıyaman Amasya arası kaç saat? Adıyaman Amasya yol tarifi? Adıyaman Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Amasya Arası Kaç KM

Adıyaman Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 587 km’dir. Adıyaman Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 385 km’dir.

Adıyaman Amasya Arası Kaç KM

Adıyaman Amasya Arası Kaç Saat

Adıyaman Amasya arası kaç saat; Adıyaman Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 587 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 385 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 587 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.