İçeriğe geç

Adıyaman Aksaray Arası Kaç KM

Adıyaman Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Aksaray arası kaç km? Adıyaman Aksaray arası kaç saat? Adıyaman Aksaray yol tarifi? Adıyaman Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Aksaray Arası Kaç KM

Adıyaman Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 km’dir. Adıyaman Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 379 km’dir.

Adıyaman Aksaray Arası Kaç KM

Adıyaman Aksaray Arası Kaç Saat

Adıyaman Aksaray arası kaç saat; Adıyaman Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 379 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.