İçeriğe geç

Adıyaman Ağrı Arası Kaç KM

Adıyaman Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Ağrı arası kaç km? Adıyaman Ağrı arası kaç saat? Adıyaman Ağrı yol tarifi? Adıyaman Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Ağrı Arası Kaç KM

Adıyaman Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 km’dir. Adıyaman Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 469 km’dir.

Adıyaman Ağrı Arası Kaç KM

Adıyaman Ağrı Arası Kaç Saat

Adıyaman Ağrı arası kaç saat; Adıyaman Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 469 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.