İçeriğe geç

Adıyaman Afyon Arası Kaç KM

Adıyaman Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Afyon arası kaç km? Adıyaman Afyon arası kaç saat? Adıyaman Afyon yol tarifi? Adıyaman Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Afyon Arası Kaç KM

Adıyaman Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 890 km’dir. Adıyaman Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 686 km’dir.

Adıyaman Afyon Arası Kaç KM

Adıyaman Afyon Arası Kaç Saat

Adıyaman Afyon arası kaç saat; Adıyaman Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 890 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 686 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 00 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 890 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.