İçeriğe geç

Adilcevaz Yol Tarifi

Bitlis Adilcevaz yol tarifi; yazımızda öncelikle Adilcevaz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adilcevaz’a nasıl gidilir? Adilcevaz yol tarifi? Adilcevaz yol haritası? Adilcevaz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adilcevaz İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Adilcevaz, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Adilcevaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.586 km2’dir. Adilcevaz ilçesinin rakımı ise 1.683 m olarak hesaplanmıştır. Adilcevaz ilinin Kuzeyinde ve Güneyinde Ağrı, doğusunda ise Van Gölü, batısında Ahlat ilçeleri bulunmaktadır. Adilcevaz ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Adilcevaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Adilcevaz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.499 nüfusa sahiptir.

Adilcevaz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Adilcevaz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Adilcevaz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Adilcevaz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adilcevaz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Adilcevaz’a Nasıl Gidilir? Adilcevaz Yol Tarifi

Adilcevaz’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Adilcevaz’a gelebilirsiniz. Adilcevaz karayolu ile Bitlis şehir merkezine 102 km, İstanbul’a yaklaşık 1,511 km, Ankara’ya yaklaşık 1,142 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,863 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitlis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Adilcevaz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.