İçeriğe geç

Adapazarı Yol Tarifi

Sakarya Adapazarı yol tarifi; yazımızda öncelikle Adapazarı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adapazarı’na nasıl gidilir? Adapazarı yol tarifi? Adapazarı yol haritası? Adapazarı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adapazarı İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Adapazarı, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Adapazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 324 km2’dir. Adapazarı ilçesinin rakımı ise 30 m olarak hesaplanmıştır. Adapazarı ilçesinin Kuzeyinde Kaynarca ve Söğütlü, doğusunda Akyazı ve Hendek, batısında Kocaeli, Güneyinde ise Serdivan ve Erenler ilçeleri bulunmaktadır. Adapazarı ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Adapazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Adapazarı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 276.385 nüfusa sahiptir.

Adapazarı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Adapazarı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Adapazarı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Adapazarı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adapazarı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Adapazarı’na Nasıl Gidilir? Adapazarı Yol Tarifi

Adapazarı’na kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Adapazarı’na gelebilirsiniz. Adapazarı karayolu ile Sakarya şehir merkezine 8.1 km, İstanbul’a yaklaşık 162 km, Ankara’ya yaklaşık 314 km, İzmir’den ise yaklaşık 515 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Adapazarı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.