İçeriğe geç

Adana Zonguldak Arası Kaç KM

Adana Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Zonguldak arası kaç km? Adana Zonguldak arası kaç saat? Adana Zonguldak yol tarifi? Adana Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo’ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Zonguldak Arası Kaç KM

Adana Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 757 km’dir. Adana Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 583 km’dir.

Adana Zonguldak Arası Kaç KM

Adana Zonguldak Arası Kaç Saat

Adana Zonguldak arası kaç saat; Adana Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 757 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 583 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 757 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.