Adana Yumurtalık Arası Kaç KM

Adana Yumurtalık arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Yumurtalık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Yumurtalık arası kaç km? Adana Yumurtalık arası kaç saat? Adana Yumurtalık yol tarifi? Adana Yumurtalık arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Yumurtalık İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,125 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36° 59′ 29.1156” Kuzey ve 35° 19′ 50.9880” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yumurtalık ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Yumurtalık ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 447 km2dir. Yumurtalık ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 46′ 7.1400” Kuzey ve 35° 47′ 17.5776” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Yumurtalık Arası Kaç KM

Adana Yumurtalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 km’dir.

Adana Yumurtalık Arası Kaç KM

Adana Yumurtalık Arası Kaç Saat

Adana Yumurtalık arası kaç saat; Adana Yumurtalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Adana Yumurtalık arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Adana Yumurtalık Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Yumurtalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Yumurtalık Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Yumurtalık arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yumurtalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yumurtalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.