İçeriğe geç

Adana Yozgat Arası Kaç KM

Adana Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Yozgat arası kaç km? Adana Yozgat arası kaç saat? Adana Yozgat yol tarifi? Adana Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57’ 45.5”N 40° 14’ 37.4”N Kuzey 34° 04’ 23.7”E 36° 09’ 25.0”E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Yozgat Arası Kaç KM

Adana Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 444 km’dir. Adana Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 319 km’dir.

Adana Yozgat Arası Kaç KM

Adana Yozgat Arası Kaç Saat

Adana Yozgat arası kaç saat; Adana Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 444 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 319 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 444 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.