İçeriğe geç

Adana Yalova Arası Kaç KM

Adana Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Yalova arası kaç km? Adana Yalova arası kaç saat? Adana Yalova yol tarifi? Adana Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45’ ve 29° 35’ Doğu, 40° 28’ ve 40° 45’ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Adana Yalova Arası Kaç KM

Adana Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 km’dir. Adana Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 665 km’dir.

Adana Yalova Arası Kaç KM

Adana Yalova Arası Kaç Saat

Adana Yalova arası kaç saat; Adana Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 665 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.