İçeriğe geç

Adana Van Arası Kaç KM

Adana Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Van arası kaç km? Adana Van arası kaç saat? Adana Van yol tarifi? Adana Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43’ 48.4”N 39° 22’ 24.2”N Kuzey 42° 39’ 42.8”E 44°30’ 46.1”E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Van Arası Kaç KM

Adana Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 928 km’dir. Adana Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 757 km’dir.

Adana Van Arası Kaç KM

Adana Van Arası Kaç Saat

Adana Van arası kaç saat; Adana Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 928 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 757 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 928 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.