İçeriğe geç

Adana Uşak Arası Kaç KM

Adana Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Uşak arası kaç km? Adana Uşak arası kaç saat? Adana Uşak yol tarifi? Adana Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45’ 24.7”K 30° 01’ 15.0”E D GPS koordinatlarıdır.

Adana Uşak Arası Kaç KM

Adana Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 km’dir. Adana Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 554 km’dir.

Adana Uşak Arası Kaç KM

Adana Uşak Arası Kaç Saat

Adana Uşak arası kaç saat; Adana Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 554 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.