İçeriğe geç

Adana Tunceli Arası Kaç KM

Adana Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Tunceli arası kaç km? Adana Tunceli arası kaç saat? Adana Tunceli yol tarifi? Adana Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Adana Tunceli Arası Kaç KM

Adana Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 km’dir. Adana Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Adana Tunceli Arası Kaç KM

Adana Tunceli Arası Kaç Saat

Adana Tunceli arası kaç saat; Adana Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.