İçeriğe geç

Adana Trabzon Arası Kaç KM

Adana Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Trabzon arası kaç km? Adana Trabzon arası kaç saat? Adana Trabzon yol tarifi? Adana Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Trabzon Arası Kaç KM

Adana Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 891 km’dir. Adana Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 586 km’dir.

Adana Trabzon Arası Kaç KM

Adana Trabzon Arası Kaç Saat

Adana Trabzon arası kaç saat; Adana Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 891 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 586 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 891 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.