İçeriğe geç

Adana Tokat Arası Kaç KM

Adana Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Tokat arası kaç km? Adana Tokat arası kaç saat? Adana Tokat yol tarifi? Adana Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Adana Tokat Arası Kaç KM

Adana Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 km’dir. Adana Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 395 km’dir.

Adana Tokat Arası Kaç KM

Adana Tokat Arası Kaç Saat

Adana Tokat arası kaç saat; Adana Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 395 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 577 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.