İçeriğe geç

Adana Tekirdağ Arası Kaç KM

Adana Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Tekirdağ arası kaç km? Adana Tekirdağ arası kaç saat? Adana Tekirdağ yol tarifi? Adana Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32’36.3”N 41° 36’39.6”N Kuzey, 26° 41’12.5”E 28° 07’20.6” E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Tekirdağ Arası Kaç KM

Adana Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1094 km’dir. Adana Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 809 km’dir.

Adana Tekirdağ Arası Kaç KM

Adana Tekirdağ Arası Kaç Saat

Adana Tekirdağ arası kaç saat; Adana Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1094 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 809 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1094 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.