İçeriğe geç

Adana Şırnak Arası Kaç KM

Adana Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Şırnak arası kaç km? Adana Şırnak arası kaç saat? Adana Şırnak yol tarifi? Adana Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Şırnak Arası Kaç KM

Adana Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 km’dir. Adana Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 637 km’dir.

Adana Şırnak Arası Kaç KM

Adana Şırnak Arası Kaç Saat

Adana Şırnak arası kaç saat; Adana Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 637 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 738 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.