İçeriğe geç

Adana Sinop Arası Kaç KM

Adana Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Sinop arası kaç km? Adana Sinop arası kaç saat? Adana Sinop yol tarifi? Adana Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48’- 42 02’ kuzey, 32 43’-34 37’ doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Sinop Arası Kaç KM

Adana Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 km’dir. Adana Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 561 km’dir.

Adana Sinop Arası Kaç KM

Adana Sinop Arası Kaç Saat

Adana Sinop arası kaç saat; Adana Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 561 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 00 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.