İçeriğe geç

Adana Silifke Arası Kaç KM

Adana Silifke arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Silifke şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Silifke arası kaç km? Adana Silifke arası kaç saat? Adana Silifke yol tarifi? Adana Silifke arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Silifke İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,125 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36° 59′ 29.1156” Kuzey ve 35° 19′ 50.9880” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Silifke ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Silifke ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,692 km2dir. Silifke ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 34.7916” Kuzey ve 33° 55′ 31.1232” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Silifke Arası Kaç KM

Adana Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 167 km’dir.

Adana Silifke Arası Kaç KM

Adana Silifke Arası Kaç Saat

Adana Silifke arası kaç saat; Adana Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 167 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Adana Silifke arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Adana Silifke Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 167 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Silifke Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Silifke arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.