İçeriğe geç

Adana Siirt Arası Kaç KM

Adana Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Siirt arası kaç km? Adana Siirt arası kaç saat? Adana Siirt yol tarifi? Adana Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57’ doğu boylamı ve 37° 55’ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Adana Siirt Arası Kaç KM

Adana Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 km’dir. Adana Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 594 km’dir.

Adana Siirt Arası Kaç KM

Adana Siirt Arası Kaç Saat

Adana Siirt arası kaç saat; Adana Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 594 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.