İçeriğe geç

Adana Şanlıurfa Arası Kaç KM

Adana Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Şanlıurfa arası kaç km? Adana Şanlıurfa arası kaç saat? Adana Şanlıurfa yol tarifi? Adana Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’08.1”N 38° 01’ 24.8”N, Kuzey 37° 51’ 19.3”E 40° 13’ 46.6”E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Şanlıurfa Arası Kaç KM

Adana Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 366km’dir. Adana Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 309 km’dir.

Adana Şanlıurfa Arası Kaç KM

Adana Şanlıurfa Arası Kaç Saat

Adana Şanlıurfa arası kaç saat; Adana Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 366 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 309 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 00 dakika

Otobüs ile;

5 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 366 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.