İçeriğe geç

Adana Sakarya Arası Kaç KM

Adana Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Sakarya arası kaç km? Adana Sakarya arası kaç saat? Adana Sakarya yol tarifi? Adana Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Sakarya Arası Kaç KM

Adana Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 km’dir. Adana Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 600 km’dir.

Adana Sakarya Arası Kaç KM

Adana Sakarya Arası Kaç Saat

Adana Sakarya arası kaç saat; Adana Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 600 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.