İçeriğe geç

Adana Rize Arası Kaç KM

Adana Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Rize arası kaç km? Adana Rize arası kaç saat? Adana Rize yol tarifi? Adana Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Adana Rize Arası Kaç KM

Adana Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 956 km’dir. Adana Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 635 km’dir.

Adana Rize Arası Kaç KM

Adana Rize Arası Kaç Saat

Adana Rize arası kaç saat; Adana Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 956 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 635 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 956 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.