İçeriğe geç

Adana Osmaniye Arası Kaç KM

Adana Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Osmaniye arası kaç km? Adana Osmaniye arası kaç saat? Adana Osmaniye yol tarifi? Adana Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35 52’  –  36  42’  Doğu 36 57’-37 45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Adana Osmaniye Arası Kaç KM

Adana Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 km’dir. Adana Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 79 km’dir.

Adana Osmaniye Arası Kaç KM

Adana Osmaniye Arası Kaç Saat

Adana Osmaniye arası kaç saat; Adana Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 79 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 00 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.