İçeriğe geç

Adana Ordu Arası Kaç KM

Adana Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Ordu arası kaç km? Adana Ordu arası kaç saat? Adana Ordu yol tarifi? Adana Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8’ Kuzey 37° 52,2’ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Ordu Arası Kaç KM

Adana Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 778 km’dir. Adana Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 497 km’dir.

Adana Ordu Arası Kaç KM

Adana Ordu Arası Kaç Saat

Adana Ordu arası kaç saat; Adana Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 778 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 492 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 778 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.