İçeriğe geç

Adana Nevşehir Arası Kaç KM

Adana Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Nevşehir arası kaç km? Adana Nevşehir arası kaç saat? Adana Nevşehir yol tarifi? Adana Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020” ve 34° 42´ 50.9364” GPS koordinatlarıdır.

Adana Nevşehir Arası Kaç KM

Adana Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 km’dir. Adana Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 198 km’dir.

Adana Nevşehir Arası Kaç KM

Adana Nevşehir Arası Kaç Saat

Adana Nevşehir arası kaç saat; Adana Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 198 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 00 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.