İçeriğe geç

Adana Muş Arası Kaç KM

Adana Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Muş arası kaç km? Adana Muş arası kaç saat? Adana Muş yol tarifi? Adana Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Adana Muş Arası Kaç KM

Adana Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 km’dir. Adana Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 575 km’dir.

Adana Muş Arası Kaç KM

Adana Muş Arası Kaç Saat

Adana Muş arası kaç saat; Adana Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 575 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.