İçeriğe geç

Adana Muğla Arası Kaç KM

Adana Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Muğla arası kaç km? Adana Muğla arası kaç saat? Adana Muğla yol tarifi? Adana Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Adana Muğla Arası Kaç KM

Adana Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 km’dir. Adana Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 608 km’dir.

Adana Muğla Arası Kaç KM

Adana Muğla Arası Kaç Saat

Adana Muğla arası kaç saat; Adana Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 608 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 869 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.