İçeriğe geç

Adana Mersin Arası Kaç KM

Adana Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Mersin arası kaç km? Adana Mersin arası kaç saat? Adana Mersin yol tarifi? Adana Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″  ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Adana Mersin Arası Kaç KM

Adana Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir. Adana Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 65 km’dir.

Adana Mersin Arası Kaç KM

Adana Mersin Arası Kaç Saat

Adana Mersin arası kaç saat; Adana Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 65 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 00 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.