İçeriğe geç

Adana Mardin Arası Kaç KM

Adana Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Mardin arası kaç km? Adana Mardin arası kaç saat? Adana Mardin yol tarifi? Adana Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Mardin Arası Kaç KM

Adana Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 km’dir. Adana Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 470 km’dir.

Adana Mardin Arası Kaç KM

Adana Mardin Arası Kaç Saat

Adana Mardin arası kaç saat; Adana Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 470 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 566 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.