İçeriğe geç

Adana Malatya Arası Kaç KM

Adana Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Malatya arası kaç km? Adana Malatya arası kaç saat? Adana Malatya yol tarifi? Adana Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey ile 38 45′ ve 39 08′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Malatya Arası Kaç KM

Adana Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 km’dir. Adana Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 306 km’dir.

Adana Malatya Arası Kaç KM

Adana Malatya Arası Kaç Saat

Adana Malatya arası kaç saat; Adana Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 306 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.