İçeriğe geç

Adana Kütahya Arası Kaç KM

Adana Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kütahya arası kaç km? Adana Kütahya arası kaç saat? Adana Kütahya yol tarifi? Adana Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Adana Kütahya Arası Kaç KM

Adana Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 km’dir. Adana Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 540 km’dir.

Adana Kütahya Arası Kaç KM

Adana Kütahya Arası Kaç Saat

Adana Kütahya arası kaç saat; Adana Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 540 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.