İçeriğe geç

Adana Konya Arası Kaç KM

Adana Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Konya arası kaç km? Adana Konya arası kaç saat? Adana Konya yol tarifi? Adana Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Konya Arası Kaç KM

Adana Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 346 km’dir. Adana Konya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 270 km’dir.

Adana Konya Arası Kaç KM

Adana Konya Arası Kaç Saat

Adana Konya arası kaç saat; Adana Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 346 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Konya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 270 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 00 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 346 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.