İçeriğe geç

Adana Kocaeli Arası Kaç KM

Adana Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kocaeli arası kaç km? Adana Kocaeli arası kaç saat? Adana Kocaeli yol tarifi? Adana Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Adana Kocaeli Arası Kaç KM

Adana Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 853 km’dir. Adana Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 639 km’dir.

Adana Kocaeli Arası Kaç KM

Adana Kocaeli Arası Kaç Saat

Adana Kocaeli arası kaç saat; Adana Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 853 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 639 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 853 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.