İçeriğe geç

Adana Kırşehir Arası Kaç KM

Adana Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kırşehir arası kaç km? Adana Kırşehir arası kaç saat? Adana Kırşehir yol tarifi? Adana Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50’39°50’ Kuzey, 33°30’-34°50’ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Kırşehir Arası Kaç KM

Adana Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 km’dir. Adana Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 261 km’dir.

Adana Kırşehir Arası Kaç KM

Adana Kırşehir Arası Kaç Saat

Adana Kırşehir arası kaç saat; Adana Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 261 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 00 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.