İçeriğe geç

Adana Kırklareli Arası Kaç KM

Adana Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kırklareli arası kaç km? Adana Kırklareli arası kaç saat? Adana Kırklareli yol tarifi? Adana Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Kırklareli Arası Kaç KM

Adana Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1150 km’dir. Adana Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 355 km’dir.

Adana Kırklareli Arası Kaç KM

Adana Kırklareli Arası Kaç Saat

Adana Kırklareli arası kaç saat; Adana Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1150 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 355 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1150 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.