İçeriğe geç

Adana Kırıkkale Arası Kaç KM

Adana Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kırıkkale arası kaç km? Adana Kırıkkale arası kaç saat? Adana Kırıkkale yol tarifi? Adana Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

Ege bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Kırıkkale Arası Kaç KM

Adana Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461km’dir. Adana Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 355 km’dir.

Adana Kırıkkale Arası Kaç KM

Adana Kırıkkale Arası Kaç Saat

Adana Kırıkkale arası kaç saat; Adana Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 355 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 00 dakika

Otobüs ile;

6 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.