İçeriğe geç

Adana Kayseri Arası Kaç KM

Adana Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kayseri arası kaç km? Adana Kayseri arası kaç saat? Adana Kayseri yol tarifi? Adana Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37°39’00.5”N 39°18’08.0”N GPS koordinatlarıdır.

Adana Kayseri Arası Kaç KM

Adana Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 306 km’dir. Adana Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 193 km’dir.

Adana Kayseri Arası Kaç KM

Adana Kayseri Arası Kaç Saat

Adana Kayseri arası kaç saat; Adana Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 306 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 193 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 306 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.