İçeriğe geç

Adana Kastamonu Arası Kaç KM

Adana Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kastamonu arası kaç km? Adana Kastamonu arası kaç saat? Adana Kastamonu yol tarifi? Adana Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise enlem: 41.3766 ve boylam: 33.7765 GPS koordinatlarıdır.

Adana Kastamonu Arası Kaç KM

Adana Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 686 km’dir. Adana Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 507 km’dir.

Adana Kastamonu Arası Kaç KM

Adana Kastamonu Arası Kaç Saat

Adana Kastamonu arası kaç saat; Adana Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 686 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 507 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 686 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.